Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu
Hastalarıma her zaman söylediğim bir söz var: Her canlı bir gün dolguyu tadacaktır. Daha doğrusu tatmalıdır. Yaşlanma veya ailesel nedenler ile göz çevresinde, alında ve burun kökünde kırışıklar belirgin olmaya başlamış ise ve kaşlar eskisine göre daha düşük görünüyorsa bu uygulamadan fayda görebilirsiniz. Cilt elastikiyetinin azalması altında yatan kasların hareketi sonucu, kırışıkların daha derin ve görünür hale gelmesine sebep olur.
 
Basit şartlarda ince iğne ile göz kenarı ve alına yapılan enjeksiyon sonrasında istenilen sonuca ulaşılır. Etki 2-3 gün civarında başlar ve 10-12 gün içerisinde tamamen oturur.  Kişiye göre değişmekle beraber 4 ayda bir enjeksiyonu tekrar etmek gerekmektedir. Aksi halde uygulama öncesi görünüme dönülür.
 
Tüm ilaçlarda olduğu gibi, ilaca karşı gösterilebilecek alerjik reaksiyon haricinde ehil ellerde yapıldığında çok emniyetli ve hasta memnuniyeti yüksek  bir uygulamadır.
 
Dolgu maddleri ise cilt ve yumuşak dokularda kaybolan hacmi yerine koyarak daha genç ve daha estetik görünüm sağlamak için kullanılan maddelerdir. Enjeksiyon ile uygulandığı için, uygulaması kolay ve ağrısız olup, istenilen sonuca kolaylıkla ulaşılabilir. Günümüzde çok çeşitli dolgu maddeleri mevcut olduğu gibi en sık kullanılan dolgu malzemesi hyaluronik asittir.
 
Kas yapılarından bağımsız, statik kırışıklıklarda (örneğin ağız kenarı veya göz altı gibi bölgelerde) dudak, burun ucu gibi yapılarda ve elmacık veya çene kemiği gibi alanlarda çok başarılı sonuçlar vermektedir.
 
Genellikle su tutucu özelliği olan dolguların etki süreleri, içerdikleri bağ  yapılarına bağlı olmak üzere 6-8 ay arasında değişmektedir.


geri
Aklınızda soru kalmasın!

Tedavilerimiz ve aklınıza takılan sorular hakkında hiç çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.