Yüz Germe (Ritidektomi)

Yüz Germe (Ritidektomi)
Yüzünüz hissettiğinizden daha yaşlı görünüyorsa, diğer yardımcı yöntemler ile tatmin olmadıysanız bu ameliyattan fayda görebilirsiniz. Bu ameliyat ile fazla cilt çıkarılmakta, alttaki dokular sıkılaştırılmakta, yüze genç bir görünüm sağlanmaktadır.
Yüz germe ameliyatı sigara kullanan kişilerde çok seçici davranarak yapılmalıdır. Ameliyattan en az 8 hafta önce sigara bırakılırsa sıkıntı yaşama şansı oldukça azalmaktadır. 
Yüz germe ameliyatı genel anestezi altında ve hastane şartlarında yapılır. Ameliyat sonrasında 1 gece hastanede kalmak gerekmektedir.
 
Yüz germe ameliyatında orta yüz bölgesi, üst yüz bölgesi ve boyuna ayrı ayrı veya birlikte müdahale edilebilir. Boyun için gerekirse çene altında da kesi yapılabilir. Saçlı deriden başlayıp, kulağın hemen önünden geçip, kulak arkasına dönen bir kesi hattı yapılır. Cilt altından ilerleyerek fazla cilt serbestlenir ve çıkarılır. Cilt altındaki kas dokular sıkılaştırılır. Ameliyat bitiminde gerekli görülürse dren koyulabilir.
 
Ameliyat kesileri, dolayısıyla izler ameliyat bölgesine göre değiştirilip kısaltılabilir.
Ameliyat sonrası genellikle ağrısız veya az ağrılı olarak tanımlanabilir. Yüzdeki morluk ve şişlikler  3 gün sonrasında azalmaya başlayacaktır. Yaklaşık 3 hafta sonunda kabul edilebilir sınırlara iner. Ancak tam iyileşme için 3 aya kadar beklemek gerekebilir.
 
Ameliyatın iyi yapılması ve doğru hastaya doğru ameliyat seçimi ile sonuçları oldukça yüz güldüren ve zamana karşı olan yarışı bizim lehimize çeviren girişimlerden biridir.


geri
Aklınızda soru kalmasın!

Tedavilerimiz ve aklınıza takılan sorular hakkında hiç çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.